Na sygnale

Działania „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 22088 pojazdów

Wczoraj  kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 22088 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawnili 51 kierujących „na podwójnym gazie”.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole  przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow. W ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci skontrolowali 22088 kierujących. Ujawnili 20 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 20 w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 11 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu.

-Mundurowi zatrzymali 38 praw jazdy i 53 dowody rejestracyjne. Poza tym 4 kierowców nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności-informuje asp. Remigiusz Rakowski, WRD KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker