Na sygnale

Bydgoszcz. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, będący w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do VW i chciał odjechać z parkingu. Drogę wyjazdu zablokował mu policjant i zabrał kluczyki. Okazało się, że kierowca Passata miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj(na parkingu w Tryszczynie policjant będący w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na mężczyznę, który wysiadł z busa.  Następnie chwiejnym krokiem skierował się w stronę jednego z zaparkowanych samochodów, Funkcjonariusz od razu zorientował się, że ten jest pijany.

-Mężczyzna po dotarciu do auta wsiadł za kierownicę, uruchomił silnik i chciał ruszyć. Policjant podszedł do niego i wyciągnął mu kluczyli ze stacyjki. Mężczyzna zaczął w wulgarnych słowach odnosić się do policjanta, że chce odjechać, a ten mu nie pozwala. Całe zajście widzieli również inni świadkowie. Pomogli funkcjonariuszowi do czasu przyjazdu, wezwanego na miejsce, patrolu z komisariatu w Koronowie.Przeprowadzone przez patrol badanie potwierdziło podejrzenia policjanta. Kierujący VW Passatem 31-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker