Na sygnale

Bydgoszcz. Policja zatrzymała fotografa czerpiącego korzyści majątkowe z prostytucji

Kryminalni zatrzymali 38-latka podejrzanego o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Mężczyzna jest profesjonalnym fotografem. Nawiązując kontakt z dziewczynami na sesjach zdjęciowych umawiał je na spotkania seksualne z klientami. W ten sposób mógł nakłonić wiele kobiet. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Współpraca policjantów z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy zainicjowała wszczęcie śledztwa w tej sprawie.  Trop doprowadził ich do fotografa. Dziewczyny z całej Polski umawiały się z mężczyzną na profesjonalne sesje zdjęciowe, w tym zdjęcia erotyczne. W niektórych przypadkach były to nawet krótkie filmy erotyczne. 38-latek umieszczał je na zagranicznych portalach internetowych dla osób dorosłych. Otrzymywał  za to pieniądze. Fotograf w ten sposób nawiązywał kontakty z dziewczynami. Oferował im odpłatnie możliwość uprawiania nierządu z wybranymi klientami. Kobiety za świadczenie usług seksualnych pobierały od klientów wysokie wynagrodzenie. Za umówienie z klientem podejrzewany pobierał od nich pieniądze.

We wtorek kryminalni  „zapukali” do drzwi fotografa. Policjanci zabezpieczyli między innymi telefony komórkowe, komputer i nośniki danych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzuty dotyczące nakłaniania do uprawiania prostytucji, ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z nierządu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany w ten sposób mógł nakłonić wiele kobiet. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker