Na sygnale

Fordon. 34-letni kierowca Opla został zatrzymany przez policjantów. Ma sporo grzeszków na sumieniu…

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem pod ich wpływem i pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Do tego jechała Oplem bez ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Fordonu pełniący służbę  w rejonie ulicy Pod Skarpą zauważyli Opla Corsę wyjeżdżającego z kompleksu leśnego. Kierujący był znany policjantom.  Kilkukrotnie był zatrzymywany w związku z kierowaniem pojazdem pomimo cofniętych przez sąd uprawnień do prowadzenia pojazdów.  Za jazdę pod wpływem środka odurzającego był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Mężczyzna do czerwca 2023 roku nie może wsiadać za kierownicę.

Patrol zatrzymał wspomniany pojazd do kontroli na ul. Inwalidów. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy nim woreczek strunowy z amfetaminą. Mężczyzna przyznał się, że zażywał narkotyk tuż przed wyjazdem z lasu. W związku z tym został zatrzymany i przewieziony do fordońskiego komisariatu. Mężczyzna minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Podczas sprawdzania dokumentów pojazdu okazało się, że auto nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzisiaj  34-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, kierowania pojazdem pod ich wpływem. Natomiast w kwestiach wykroczeń związanych z jazdą autem bez ważnych badań technicznych i brakiem obowiązkowego ubezpieczenia OC zostanie przeprowadzone odrębne postępowanie – informuje podkom. Lidia Kowalska.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker