Na sygnale

Grudziądz. Troje dzieci poszkodowanych w zderzeniu autobusu z zaparkowanym TIR-em

Dzisiaj w Grudziądzu kierowca autobusu komunikacji miejskiej uderzył w stojącą przy drodze ciężarówkę. W wyniku groźnie wyglądającego zdarzenia do szpital trafiły cztery osoby w tym dwoje dzieci podróżujących autobusem. Na szczęście nikt z poszkodowanych poważnie nie ucierpiał. Funkcjonariusze zatrzymali 64-letniemu kierowcy autobusu prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

W Grudziądzu kierowca autobusu komunikacji miejskiej niespodziewanie zjechał na lewą stronę jedni. Następnie  uderzył w zaparkowaną przy drodze ciężarówkę. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziono troje pasażerów autobusu i kierowcę ciężarówki. Wśród których było dwoje dzieci.Lekarze zadecydowali jednak, że w szpitalu pozostaną na obserwacji dwie dziewczynki w wieku 3 i 15 lat, które jechały autobusem.

Funkcjonariusze sprawdzili, że kierowcy byli trzeźwi. Policjanci nie mieli wątpliwości, że to niewłaściwe zachowanie kierowcy autobusu doprowadziło do zdarzenia.  Dlatego 64-letniemu mężczyźnie stróże prawa zatrzymali prawo jazdy. W sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierowcy do sądu za stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na 3 lata – informuje asp. szt. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker