Na sygnale

„Trzeźwy kierujący” na kujawsko-pomorskich drogach.

37 kierujących było „na podwójnym gazie”.

Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 23 296 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety 37 z nich było „na podwójnym gazie”.

Wczoraj (6.03.19) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od godz. 4.30 do 8.00 oraz od 18.00 do 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano łącznie 309 funkcjonariuszy, wszystko po to, by przeprowadzić je sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 23 296 kierujących i ujawnili 19 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 10 w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 8 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 28 praw jazdy i 48 dowodów rejestracyjnych. Poza tym jeden z kierowców nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker