Na sygnale

Kcynia. 14-latka kierując BMW szaleńczo uciekała przed policyjną kontrolą

Nieletniej grożą konsekwencje prawne

Sąd rodzinny i nieletnich oceni zachowanie 14-latki. Dziewczynka nie dość, że bez uprawnień wsiadła za kierownicę BMW, to jeszcze podczas próby zatrzymania do policyjnej kontroli, „rzuciła się” do panicznej ucieczki. Okazało się, że właściciel pojazdu przekazał nastolatce auto do posprzątania. Tymczasem nastolatka postanowiła pojechać nim na zakupy.

Do zdarzenia doszło minionej soboty.   Zdaniem informatora na terenie jednej z  wsi białym BMW jeździ osoba nieletnia bez prawa jazdy.  Mundurowi już po chwili byli we wskazanej miejscowości. Faktycznie zobaczyli opisane w zgłoszeniu auto.  Za jego kierownicą siedziała nastolatka. Policjanci wydali kierującej wyraźny sygnał do zatrzymania. Ta  wdusiła „gaz do dechy”  i rzuciła się do ucieczki.  

Po trwającym kilka minut pościgu BMW zatrzymało się przy jednej z posesji w Kcyni.  Za kierownicą BMW siedziała 14-latka. Oprócz niej pojazdem podróżowały jeszcze jej dwie nastoletnie koleżanki.  Pasażerki przekazano opiekunom, natomiast 14-latka została w obecności ojca przesłuchana w związku z popełnionym czynem karalnym tj. niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli. Właściciel bmw za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień został ukarany mandatem 14-latce grożą konsekwencje prawne zgodne z ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich  – informuje podkom. Justyna Andrze.jewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker