Na sygnale

Tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Fordonu

20 worków strunowych tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z fordońskiego komisariatu w samochodzie 23-latka zatrzymanego do kontroli drogowej. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa. Na tym jednak nie koniec.

W miniony poniedziałek  patrolu z komisariatu w Fordonie zwróciło auto, którego kierowca przez okno podał nieznanej kobiecie worek z zawartością.. Nerwowe zachowanie kierowcy AUDI wzbudziło podejrzenia policjantów.Po sprawdzeniu pojazdu, na tylnej kanapie, mundurowi ujawnili 20 worków strunowych z zawartością  tytoniu bez znaków akcyzowych. Po sprawdzeniu i zważeniu okazało się, że jest to ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz  inne przedmioty świadczące o tym, że mieszkaniec Malborka prowadzi nielegalną sprzedaż tytoniu.

W związku z tym 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. W tym czasie fordońscy policjanci zwrócili się do funkcjonariuszy w Malborku, by ci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. W wyniku tego przeszukania ujawnili 22 tabletki extasy, 2,17g marihuany, 8,66 kg tytoniu bez akcyzy oraz znaczną ilość gotówki. Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty: posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz posiadania narkotyków. Prokurator , po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec mieszkańca Malborka policyjny dozór-informuje podkom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker