Na sygnale

Osie: Brawurowa ucieczka kierowcy Nissana przed policjantami zakończona na drzewie

Kierowca Nissana Almera nie zastosował się do poleceń policjantów.  41-latek uciekał przed mundurowymi drogami leśnymi. Ucieczkę zakończył na drzewie.  Nie posiadał prawa jazdy. Jego Nissan nie był dopuszczony do ruchu.

Policjanci „patrolówki” z posterunku w Osiu zauważyli Nissana, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył i zaczął się oddalać. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Policjanci kierującemu Nissanem dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował policyjne polecenie. Przyspieszył i zaczął uciekać. Stróże prawa ruszyli w pościg.

-Na jednej z leśnych dróg, w skutek nadmiernej prędkości, kierowca wpadł w poślizg.  Z dużą siłą uderzył czołowo w drzewo. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Jak się okazało 41-latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.  Samochód, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie kolizji drogowej oraz brak ubezpieczania OC.– informuje oficer prasowy z KP

w Świeciu

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker