Na sygnale

Za kratki trafił kasjer oszustów działających metodą „na policjanta”

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Kryminalni  zatrzymali mężczyznę lat 43 który zajmował się odbieraniem pieniędzy od seniorów  oszukanych metodą „na policjanta”. „Odbierakowi” grozi do 8 lat więzienia.

Bydgoscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie metodą „na policjanta”. Wówczas do starszej osoby zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Oszust namówił pokrzywdzoną do wyrzucenia pieniędzy przez okno. Poinformował seniorkę że w okolicy  grasuje  grupa złodziei plądrująca mieszkania. Natomiast wyrzucone pieniądze miały być zabezpieczone przez rzekomych policjantów. W ten sposób kobieta straciła kilka tysięcy złotych. Kilka dni później  oszuści wykorzystali legendę o zagrożonych pieniądzach na koncie bankowym. Pokrzywdzona wypłaciła z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przekazała je fałszywemu policjantowi w umówionym miejscu na przystanku autobusowym.metoda na policjanta

senior

policja

oszust

odbierak

 

Sprawą oszustw natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni zaczęli krok po kroku analizować zgromadzone informacje. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego o udział w oszustwach. We wtorek kryminalni zapukali do  mieszkania 43-latka.  Podejrzany był tzw. odbierakiem, czyli osobą zajmującą się odbieraniem od pokrzywdzonych pieniędzy. Następnie skradzioną gotówkę przekazywał lub przelewał na konto kolejnym osobom. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker