Na sygnale

Za kratki trafił kasjer oszustów działających metodą „na policjanta”

Kryminalni  zatrzymali mężczyznę lat 43 który zajmował się odbieraniem pieniędzy od seniorów  oszukanych metodą „na policjanta”. „Odbierakowi” grozi do 8 lat więzienia.

Bydgoscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie metodą „na policjanta”. Wówczas do starszej osoby zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Oszust namówił pokrzywdzoną do wyrzucenia pieniędzy przez okno. Poinformował seniorkę że w okolicy  grasuje  grupa złodziei plądrująca mieszkania. Natomiast wyrzucone pieniądze miały być zabezpieczone przez rzekomych policjantów. W ten sposób kobieta straciła kilka tysięcy złotych. Kilka dni później  oszuści wykorzystali legendę o zagrożonych pieniądzach na koncie bankowym. Pokrzywdzona wypłaciła z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przekazała je fałszywemu policjantowi w umówionym miejscu na przystanku autobusowym.metoda na policjanta

senior

policja

oszust

odbierak

 

Sprawą oszustw natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni zaczęli krok po kroku analizować zgromadzone informacje. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego o udział w oszustwach. We wtorek kryminalni zapukali do  mieszkania 43-latka.  Podejrzany był tzw. odbierakiem, czyli osobą zajmującą się odbieraniem od pokrzywdzonych pieniędzy. Następnie skradzioną gotówkę przekazywał lub przelewał na konto kolejnym osobom. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker