Na sygnale

Ukradł koledze 600 zł, aby spłacić zaległe długi

Kryminalni ze Świecia zatrzymali 48-latka odpowiedzialnego za kradzież pieniędzy swojemu koledze. Podczas wspólnej biesiady, wykorzystał nieuwagę właściciela mieszkania i zabrał mu z szafy 600 zł. Kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę długów.

Do kradzieży doszło w ubiegły piątek. 46-latek  powiadomił policjantów o kradzieży pieniędzy w kwocie 600 złotych. Miał je schowane w książce. Z jego relacji wynikało, że pieniądze mógł ukraść ktoś z jego znajomych, z którymi wspólnie spożywali alkohol. Jak oświadczył, żadna z tych osób, podczas rozmowy, nie przyznała się do tego.

-Tuż po złożeniu zawiadomienia  policjanci ze Świecia zaczęli szukać amatora cudzej własności. Podjęte  działania, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły do zatrzymania 48-latka ze Świecia. Nieuczciwy kolega przyznał się do kradzieży. Podczas przesłuchania powiedział policjantom, że wiedział, gdzie kolega trzyma pieniądze, bo się tym pochwalił. Zabrał je, kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę zaległych długów.. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności- mł. asp. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker