Sobota 26 maja 2018

 

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 34-latkowi który kierował Hondą Civic będąc pod wpływem amfetaminy.

Fot.Policja Fot.Policja

Do zdarzenia doszło w sobotę w Rogowie. Dyżurny policji został powiadomiony o pojeździe marki Honda Civic, którego kierujący prowadzi niebezpieczny styl jazdy. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyznę obowiązywał dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów. W jego aucie mundurowi znaleźli niewielką ilość środków odurzających. Wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


34-latek podczas kontroli zachowywał się nienaturalnie. Był wyraźnie zdenerwowany, pobudzony, wykonywał nieskoordynowane ruchy oraz niespójnie odpowiadał na pytania. Mężczyzna został poddany sprawdzeniu na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Urządzenie wskazało na obecność narkotyków: amfetaminy i metaamfetaminy.

- Policjanci przeprowadzili przeszukanie samochodu. Znaleźli dwa woreczki strunowe z  kokainą i metaamfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany  w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali także jego angielskie prawo jazdy, gdyż krajowego nie miał. Dodatkowo okazało się, że 34-latek posiada obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.  34-latka czeka teraz proces w sądzie i dotkliwa kara. Za kierowanie pojazdem mechanicznym po zażyciu narkotyków i w trakcie obowiązującego zakazu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat  - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.