Na sygnale

Zapłacili „zabawkowymi” banknotami, które tylko przypominały te prawdziwe

Wydrapali z banknotów napis „używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy”.

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn którzy za 800 zł. kupili owczarka niemieckiego. Za czworonoga zapłacili banknotami, które tylko przypominały te prawdziwe. Grozi im do 8-miu lat pozbawienia wolności.

Do rypińskich policjantów zgłosił się mężczyzna i powiadomił, że został oszukany. Jak wynikało z jego zawiadomienia, zgłaszający wstawił ogłoszenie o sprzedaży swojego psa rasy owczarek niemiecki. Odpowiedziało na nie  dwóch mężczyzn. 

-Po odebraniu psa zapłacili właścicielowi żądaną kwotę 800 zł. Przekazanie pieniędzy odbyło się na podwórku w zaciemnionym miejscu.Pokrzywdzony wrócił do domu i wtedy spostrzegł, że banknoty, które otrzymał nie są prawdziwe. Zauważył częściowo wydrapany napis o treści: „używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy”. Ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 35 i 54 lat.  Policjanci ujawnili u nich kolejne banknoty z identycznym nadrukiem Grozi im teraz do 8-miu lat pozbawienia wolności – informuje st.asp.Dorota Rupińska z KPP w  Rypinie.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker