Na sygnale

Rozjuszone psy dotkliwie pogryzły dzieci

Będący na miejscu dorośli nie są w stanie zapobiec agresji czworonogów

W  jednej miejscowości w  gminie Lipno dzieci jeżdżące na sankach. Nagle zostały zaatakowane przez dwa  duże psy, bernardyna i owczarka niemieckiego.  9-latka własnym ciałem zasłoniła swojego 4-letniego brata. Sama została dotkliwie pogryziona.

Nic nie zwiastowało tragedii.  Kilkoro dzieci z jednej z miejscowości gminy Lipno wyszło przed dom, by pozjeżdżać na sankach. Nieopodal nastoletnia córka właścicieli wypuściła z kojca na ogrodzoną posesję bernardyna i owczarka niemieckiego.

Jak doszło do otwarcia furtki będą wyjaśniać śledczy. Psy zaatakowały bawiące się dzieci.  Będący na miejscu dorośli nie są w stanie zapobiec agresji czworonogów. Mimo nieustannego ataku psów udało się wziąć dzieci na ręce i uciec do domu. 9-letnia dziewczynka zasłoniła własnym ciałem swojego braciszka i uchroniła go przed pokąsaniem. Sama doznała ciężkich obrażeń. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem art. 160 KK, czyli narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oba psy były szczepione – informuje oficer prasowy KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker