Na sygnale

CBŚP rozbiło gang czerpiący zyski z nierządu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło dwie zorganizowane grupy przestępcze, które prowadziły agencje towarzyskie. Grupa „Gosi” działała na terenie kilkuset metrowej willi w Warszawie. Druga grupa prowadziła agencję w centrum Torunia. Podejrzani nakłaniali kobiety do pracy w agencji. Prostytutki część uzyskiwanego dochodu przekazywały swoim „szefom”.

 

 CBŚP podało, że agencja towarzyska była ukryta pod szyldem usług restauracyjnych.-  Agencja działała w kilkusetmetrowej willi która miała kilka pomieszczeń i basen. Pracowały tam Polki, a także obywatelki Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.

Zatrzymani byli całkowicie zaskoczeni. Podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar m.in. biżuterię, markowe zegarki i znaczne kwoty pieniędzy” – poinformowała rzeczniczka CBŚP.

24 listopada CBŚP zlikwidowało także agencję towarzyską w Toruniu. Funkcjonariusze przez wiele miesięcy zbierali informacje o działalności grupy kierowanej przez Ukraińca o pseudonimie „Sławek”. „Z naszych ustaleń wynikało, że członkowie tej grupy specjalizowali się w prowadzeniu agencji towarzyskiej. Trop prowadził do jednego z barów w centrum miasta, gdzie na piętrze budynku działała agencja” – powiedziała kom. Jurkiewicz.

„Zatrzymano cztery osoby, a następnie przeszukano ich domy, samochody oraz inne użytkowane przez nich obiekty. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód oraz pieniądze, o łącznej wartości około stu tysięcy złotych” – podało CBŚP. Wszystkie cztery osoby usłyszały zarzuty w Prokuraturze Okręgowej i zostały tymczasowo aresztowane przez toruński sąd.
 (PAP

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker