Na sygnale

Policja ostrzega! Uważajmy na paczki które odbieramy od kuriera

Pod legendą dostarczenia paczki oszust wyłudził w jednym z sklepów kilkaset złotych.

Zawsze przy odbiorze paczki sprawdzajmy, czy jest to paczka dla nas i czy w ogóle zamawialiśmy usługę dostarczenia towaru. Zawsze sprawdzajmy czy kurier posiada identyfikator/legitymację ze swoimi danymi i firmy dla której dostarcza. Jeżeli mamy wątpliwości poprośmy kuriera o numer identyfikacyjny i zadzwońmy do firmy w celu potwierdzenia danych. 

Na początku tygodnia policjanci zostali powiadomieni o oszustwie dokonanym przez „niby” kuriera, który dostarczył paczkę za pobraniem. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna podobnie ubrany jak kurierzy firm dostarczających i poinformował o paczce za pobraniem. Poszkodowana nie była pewna czy jest to paczka do niej, gdyż brak było na niej danych zgłaszającej.

Mężczyzna, który dostarczył paczkę wyjaśnił, że sprawdzenia zawartości można dokonać tylko po zapłaceniu za przesyłkę. Pomimo wątpliwości kobieta przekazała kilkaset złotych i próbowała otworzyć paczkę. Niby „kurier” widząc to poinformował, że musi iść po terminal do samochodu i oddalił się z sklepu. Kiedy poszkodowana zobaczyła, że w paczce są stare ubrania wybiegła chcąc wyjaśnić sprawę. Jednak nie zastała w pobliżu mężczyzny, ani żadnego samochodu firmy kurierskiej. Po weryfikacji numeru na paczce w firmie kurierskiej okazało się, że została oszukana.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker