Na sygnale

Zareagowali i dzięki nim pijany kierowca trafił do policyjnej celi

2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca VW Tourana,

2,5 promila alkoholu w organizmie miał 62-letni kierowca VW Tourana. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki obywatelskiej postawie innych użytkowników drogi. Za jazdę „po pijaku” mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat, ponieważ miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj w Świeciu obywatele ujęli nietrzeźwego kierowcę.  Jak opisali świadkowie kierowca jechał „wężykiem” i najeżdżał na krawężniki. Uszkodził w ten sposób koło samochodu i zatrzymał pojazd na ulicy. W tym czasie świadkowie dobiegli do niego i zadbali, aby kierowca nie pojechał dalej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego kierowcy. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.Trafił do policyjnego aresztu.  Okazało się, że w ogóle nie powinien siadać za kółko, ponieważ ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji świadków możliwe było natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby – informuje mł. asp. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker