Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Centymetry dzieliły TIR-a od spadnięcia z wysokiej skarpy

Fot.Policja Fot.Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Świecia pomogli 55-letniemu mężczyźnie, który zasłabł za kierownicą. TIR o mały włos nie zjechał ze skarpy w Dworzysku. Na szczęście, jak się okazało, jego życie nie było zagrożone.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku

W minioną sobotę na DK 5 Dworzysku, policjanci „drogówki” podczas patrolu zauważyli samochód ciężarowy, który zjechał na prawe pobocze drogi. TIR z dużą siłą uderzył w bariery energochłonne i omal nie spadł z wysokiej ze skarpy. Z kabiny ciężarówki wysiadał mężczyzna.

- Policjanci zauważyli, że coś jest nie tak. Kierowca chwiał się na nogach i był blady. Jak się okazało, przyczyną zdarzenia było złe samopoczucie 55-letniego kierowcy. Policjanci natychmiast udzielili pomocy mężczyźnie. Posadzili go w radiowozie oraz podali wodę do picia. Po chwili kierowca poczuł się lepiej. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.  Jednakże mundurowi nie zalecali mu dalszej jazdy - informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu