Na sygnale

Dzielne pracownice dokonały obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy TIR-a

Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonały dwie pracownice jednego z przedsiębiorstw na terenie gminy Barcin. Uniemożliwiły mu wyjazd z terenu zakładu i wezwały patrol policji. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

 Do zdarzenia doszło we wtorek . Wówczas dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który po pijanemu kierował TIR-em. Funkcjonariusze  ustalili, że 54-latek  wjechał zestawem pojazdów ciężarowych na teren przedsiębiorstwa w gminie Barcin.

Zatrudnione tam kobiety wyczuły od niego alkohol. Uniemożliwiły mu wyjazd z terenu zakładu i wezwały patrol policji.  Okazało się, że  kierowca ma w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi dziękują za postawę godną naśladowania. Takie zachowanie niewątpliwie ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach-informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker