Aktualności

Sukcesy fordońskich szermierzy

Zawodnicy sekcji szermierki UKS MDK 5 ostatnio startowali w zawodach niemal w każdą sobotę lub niedzielę. Zdobyli aż 8 medali.

16. 03. 2013 w Toruniu odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzika Dzieci i Młodzieży do lat 10 i 13, na których zawodnicy UKS MDK 5 zdobyli aż 5 medali. W kategorii do lat 10 wśród chłopców na pierwszym miejscu triumfował Karol Kulski, trzecie miejsce zajął brat Karola, Konrad Kulski. W kategorii do lat 10 wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęły Jagoda Olszówka i Ines Schroeder. Prezent na swoje 11 urodziny podarował sobie Szymon Mlicki, zdobywając brązowy medal w kategorii młodzika do lat 13
    23-24.03.2013 we Wrocławiu odbyły się jedne z największych międzynarodowych zawodów szermierczych w Europie – Challenge Wratislavia. Stawili się na nich zawodnicy z 28 państw. Był to jeden z najbardziej udanych turniejów zawodników UKS MDK 5 BydgoszczBydgoszcz. W kategorii do lat 11 Szymonowi Mlickiemu dwóch trafień zabrakło do brązowego medalu ostatecznie zajmując 5 miejsce, a jego klubowy kolega Igor Bołdziło uplasował się na 10 miejscu. Była to zarazem dwójka z trzech Polaków w pierwszej dziesiątce na 265 zawodników startujących w tej kategorii. Mikołaj Mrozek rozpoczął dobrym występem przejście do wyższej kategorii wiekowej 12 – 14 lat. Ostatecznie klasyfikując się na 28 miejscu, będąc piątym wśród reprezentantów Polski. W jego kategorii wiekowej startowało 222 zawodników.
    06-07.04.2013 w Szczecinie odbyły się po raz kolejny zawody o Puchar Ziem Północnych Dzieci i Młodzika. Szczecińskie plansze okazały się być szczęśliwe dla naszych zawodników.
    W kategorii Zuchy (do lat 9) Jagoda Olszówka wywalczyła brąz. Wśród młodzików (do lat 14) Kamili Bobkowskiej zabrakło jednego trafienia do brązowego medalu i zajęła 5 miejsce.Na medal spisał się także Kulski Konrad, zdobywając brąz (kategoria do lat 9), a jego klubowi koledzy, Kamil Tomeczek i Igor Szłod sklasyfikowani zostali na 9 i 15 miejscu. W kategorii do lat 11 na medal spisali się Szymon Mlicki- srebro i Igor Bołdziło – brąz. Filip Koguc zajął 11 miejsce, a Karol Kulski był 15-ty.