Niedziela 24 czerwca 2018

 

Demolowali samochody na Wyżynach

Fot.Policja Fot.Policja

23-latek i  17-latek odpowiedzą za zniszczenie mienia o wartości 2600 złotych.  Sprawcy urwali lusterka od opla i Volvo. Dodatkowo mężczyźni usłyszą zarzuty związane z  zakłócaniem spoczynku nocnego i zaśmiecaniem.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


W sobotę  po godzinie 2.00 jedenego z mieszkańców bloku na Wyżynach obudziły  hałasy dobiegające z klatki schodowej oraz windy. Lokator  wyszedł ze swojego mieszkania.  Zauważył, że sprawcy zakłócania ciszy nocnej opuścili już budynek. Dwaj mężczyźni swoją agresję rozładowywali dalej.

- Sprawcy wyżywali się na zaparkowanych przed blokiem: Oplu i Volvo. Świadek  powiadomił policjantów  i na bieżąco relacjonował dyżurnemu, gdzie mężczyźni się przemieszczają. Obaj znaleźli się w policyjnej izbie zatrzymań po tym jak świadek zdarzenia ujął starszego z nich i nie pozwolił mu się oddalić.  Drugiego zatrzymali policjanci kilkadziesiąt metrów dalej. Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Gratulacje  za godną naśladowania postawę należą się świadkowi przestępstwa  - informuje  asp.szt. Lidia Kowalska .