Historia FordonuNa sygnale

Specjalizowali się w kradzieżach sklepowych sprzętu elektronicznego

Ich łupem padały monitory, telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny.

Zgłoszenie dotyczyło próby kradzieży monitorów z jednego z bydgoskich hipermarketów. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika ochrony, który pilnował jednego ze sprawców.

Z jego relacji wynikało, że czterech mężczyzn zabrało z półek sklepu dwa monitory. Następnie nie płacąc za towar, wyszli za linie kas i zaczęli biec w kierunku wyjścia. Wówczas zgłaszający pobiegł za sprawcami. Mężczyźni rzucili w interweniującego pracownika skradzionymi kartonami ze sprzętem. Jeden z mężczyzn wpadł w ręce zgłaszającego-

-Policjanci zatrzymali 20-latka.  Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła im na wytypowanie pozostałej  trójki. Dwóch z nich zatrzymali w miejscu zamieszkania. Trzeci wiedząc, że jest poszukiwany sam stawił się na komisariat. Wszyscy (20,19,33 i 39 l.) usłyszeli dwa zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży i kradzieży o charakterze chuligańskim, za co może im grozić większa kara.Jak się okazało, dzień wcześniej okradli ten sam sklep w podobny sposób z telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego. Policjanci nie wykluczają też dodatkowych zarzutów dla podejrzanych – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker