Na sygnale

Pijany 23-latek potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

Do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafiła 70 – letnia rowerzystka.

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował mogileński sąd wobec 23 – latka.Pijany sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając rannej kobiecie pomocy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę (14.10.18) o godzinie 11:40 w miejscowości Baba pod Mogilnem. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 23 – latek bez stałego miejsca zameldowania, kierując Peugeotem 406 nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W wyniku czego uderzył w tył prawidłowo jadącej przed nim 70 – letniej rowerzystki. Mężczyzna po zdarzeniu zbiegł, nie udzielając rannej kobiecie pomocy.

-23 – latek w bardzo krótkim czasie został zatrzymany . Miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Ponadto kierował nie posiadając prawa jazdy. Sąd Rejonowego w Mogilnie o zastosował  środek zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.Policjanci równolegle prowadzą postępowanie wobec 34 i 38 latka, którzy w momencie wypadku byli pasażerami Peugeota 406. Oni także nie udzielili pomocy rowerzystce, pomimo tego, iż ciążył na nich taki obowiązek. Im z kolei grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. – informuje asp. Tomasz Bartecki  oficer prasowy KPP w Mogilnie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker