Na sygnale

Pijany 41-latek uciekał Passatem przed policją. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

Mając w organizmie prawie półtora promila, nie posiadając przy tym w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami uciekał Passatem przed policyjną kontrolą. 41-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że ma jechać VW Passat, którego  kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, dyżurny nakielskiej komendy odebrał wczoraj . Mundurowi zauważyli pojazd. Wydali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania. Ten, ani myślał podporządkować się poleceniom policjantów. Wręcz przeciwnie, dodał gazu i odjechał.

Policjanci znali z widzenia mężczyznę, który siedział za kierownicą auta. Już po chwili zapukali do drzwi jego mieszkania. 41-latek, który otworzył mundurowym zaprzeczał, aby gdziekolwiek wyjeżdżał autem. Oświadczył, że pojazd jest w garażu od soboty i nikt nim nie jeździł. Policjanci sprawdzili auto. Okazało się, że silnik Passata był ciepły.  Przebadanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. Poza tym kierowca nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.  Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności- informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy, KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker