Na sygnale

Stracił rozsądek i prawo jazdy

 

Pędzący Volkswagenem młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg, Zjechało na lewą stronę jedni, a następnie na chodniku wpadło na dwie osoby piesze. Mężczyzna i kobieta idący chodnikiem mieli dużo szczęścia, że w wyniku zdarzenia nie doznali poważnych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nierozważnemu kierowcy, teraz sprawa trafi do sądu.

Na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu kierowca  Volkswagena jechał tak szybko, że w pewnym momencie po pokonaniu łuku drogi nie opanował pojazdu. Rozpędzone auto wpadło w poślizg i zaczęło się obracać. Osobówka najpierw zjechała na lewą stronę jezdni, a potem z impetem wpadła na chodnik, gdzie dosłownie „zmiotła” dwie osoby piesze. Wszystko działo się tak szybko, że piesi nie dostrzegli zagrożenia i nawet nie próbowali uciec przed rozpędzonym samochodem.

Poszkodowana 29 –letnia kobieta znalazła się pod pojazdem, 32 – letniego mężczyznę odrzuciła siła uderzenia. Samochód zatrzymał się na drzewie. Poszkodowaną kobietę bezpośrednio po zdarzeniu pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala, mężczyzna trafił tam sam nieco później. Na szczęście osoby piesze poza ogólnymi potłuczeniami i otarciami skóry nie doznały poważniejszych obrażeń . Pojazdem kierował 20 – letni mężczyzna był trzeźwy. . Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na okres 3 lat. – informuje asp. szt. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker