Na sygnale

Hurtownicy z branży narkotykowej sprowadzili 35 kg amfetaminy oraz 12 kg marihuany

Kupowali, przewozili  i wprowadzali  do obrotu na terenie Polski niedozwolonych środków psychoaktywnych. Sprowadzili do Polski 35 kg amfetaminy,  12 kg marihuany oraz  znaczne ilości kokainy. Łącznie w sprawie narkotykowej zatrzymanych zostało już pięć osób.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy  rozpracowują  narkotykowy  biznes na terenie powiatu świeckiego. Pierwszy podejrzany wpadł na początku września 2017r.  39-latek zajmował się przede wszystkim nabywaniem niedozwolonych środków psychoaktywnych z zagranicy. W jego aucie policjanci znaleźli blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Został aresztowany.

Śledczy wiedzieli, że nie działał sam. Na początku sierpnia został aresztowany 32-latek. Był dobrze znany funkcjonariuszom. Był już zatrzymany do sprawy narkotykowej. Usłyszał zarzut dotyczący przewozu znacznych ilości narkotyków z zagranicy. We wtorek w ręce policji wpadli 25- i 38-latek.   Odpowiadać  będą za przewóz z zagranicy znacznych ilości środków odurzających. Piątą osobą zamieszaną w narkotykowy biznes jest 37-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, który odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

  Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że podejrzani od 2014 roku do sierpnia 2016 roku wprowadzili na czarny rynek nie mniej niż 35 kg amfetaminy oraz 12 kg marihuany i znacznych ilości kokainy. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące. Teraz grozi im od 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z zagranicy oraz do 12 lat pozbawienia wolności za ich wprowadzenie do obrotu na terenie RP.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker