Na sygnale

Przerobił legitymację znajomego uprawniającą do zniżek PKP.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Chciał taniej podróżować pociągami. Przerobił sobie  legitymację znajomego uprawniającą do zniżek PKP  i posługiwał się jak swoją. Teraz 21-latkowi grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że osoba kontrolująca bilety ma wątpliwości co do dokumentu, którym posługuje się jeden z podróżnych pociągu nakielska policja otrzymała wczoraj (21.08.18). Z relacji pracownika wynikało, że mężczyzna wylegitymował się dokumentem, który w jego ocenie jest podrobiony.

Okazało się, że 21-latek miał legitymację swojego znajomego. Żeby mieć ulgi na przejazd, przerobił dokument wklejając swoje zdjęcie. Dorobił też  pieczątkę przedłużającą ważność dokumentu. Taką „podróbką” posługiwał się wyłudzając w ten sposób zniżkę na przejazd koleją. Przestępczy proceder 21-latka został przerwany dzięki czujności kontrolera.Podejrzany odpowie między innymi za posługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości, przerobienie go oraz oszustwo. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności -informuje Mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker