Na sygnale

Bunt fordońskim więzieniu

Bunt fordońskim więzieniu? W ZK w Fordonie  odbyły się specjalistyczne ćwiczenia ochronno-obronne.  Zorganizowano je  przy współudziale Grupy Interwencyjnej SW  oraz funkcjonariuszy policji i PSP.

Jedno z ćwiczeń  polegało  na opanowaniu miejsca gdzie  zbuntowali się pracujący  więźniowie.  Poza tym sadzeni  odmówili wykonania polecenia opuszczenia pomieszczeń łaźni. W jednym z budynków mieszkalnych 3 agresywnych osadzonych  niszczyło mienie.

Inny ćwiczony epizod   to napaść na jednostkę organizacyjną. Nieznana grupa 10 osób (pseudokibiców) naruszała porządek wokół zakładu karnego.  Wznoszono głośne wulgarne okrzyki pod adresem osadzonego. Próbowano wywołać bunt w jednostce.

Kolejnym elementem było zagrożenie zewnętrzne, tj. pożar kontenerów na odpady przemysłowe i komunalne na podwórzu gospodarczym w rejonie budynku warsztatu.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności oceny sytuacji i wypracowywania decyzji w prowadzeniu akcji oraz doskonalenie form i metod dowodzenia. Interweniujący funkcjonariusze fordońskiej jednostki oraz współdziałających służb, sprawnie poradzili sobie z przydzielonymi zadaniami. Ćwiczenia pokazały, że załoga Zakładu Karnego w Bydgoszczy – Fordonie jest dobrze przygotowana do reagowania w sytuacjach kryzysowych – informuje por. Agnieszka Wollmann

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker