Sobota 24 marca 2018

Przewozili nielegalny tytoń i papierosy bez akcyzy w zamaskowanej samochodowej skrytce. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Fot.Policja Fot.Policja

Papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalny tytoń skonfiskowali policjanci pionu kryminalnego lipnowskiej komendy przy współpracy ze Strażą Graniczną.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku

Funkcjonariusze zdobyli informację o samochodzie dostawczym mającym przewozić trefny towar. W miejscowości Stare Rybitwy zatrzymali do kontroli auto, które odpowiadało posiadanemu przez nich rysopisowi. Jadący Nissanem mężczyźni, mieszkańcy powiatu kutnowskiego, zdradzali oznaki zdenerwowania podczas kontroli.

- Policjanci dokładnie przeszukali samochód. Jak się okazało wyposażony był  on w podwójną ściankę, za która ukryty był towar. W ten sposób ujawnili 8 worków nielegalnego tytoniu o łącznej wadze blisko 125kg i 3.090 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego powstałe w wyniku ich przestępczej działalności to ponad 147. 000 tys. zł.  45-latkom za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia - informuje oficer prasowy KPP w Lipnie mł. asp. Małgorzata Małkińska.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://infofordon.pl/na-sygnale/5047#sigProGalleriafa3c4c5ef3