Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Bydgoski sąd na wniosek prokuratury aresztował na trzy miesiące księdza, który po pijanemu potrącił człowieka na przejściu dla pieszych.

internet internet

Bydgoski sąd na dzisiejszym posiedzeniu na wniosek prokuratury aresztował na trzy miesiące księdza Stanisława F. Były proboszcz po pijanemu potrącił na przejściu dla pieszych 56-letniego Bydgoszczanina. Stan rannego jest bardzo ciężki.  Duchownemu grozi kara do 12 lat więzienia.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku

Przypominamy. Ksiądz potrącił na przejściu dla pieszych 56-letniego mężczyznę na ul. Fordońskiej 432. Podczas zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd aresztował duchownego na trzy miesiące. Ksiądz żałuje swego czynu. Wiedział, że jest nietrzeźwy. Mimo to wsiadł za kółko.

Ks. Stanisław F. to były proboszcz. Obecnie jest rezydentem w parafii św. Krzyża w Bydgoszczy. Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do winy i wyraził skruchę. Jednocześnie stwierdził, że nie wie dlaczego wsiadł za kółko po alkoholu. Tłumaczył, że wypił tylko jednego drinka. Mężczyzna, którego potrącił  walczy o życie w szpitalu Jurasza. Duchownemu grozi do 12 lat więzienia.