Niedziela 24 czerwca 2018

 

Tragedia na rondzie Fordońskim. Ciężarowy MAN zderzył się z taksówką marki Opel. Nie żyją trzy osoby. Utrudnienia w komunikacji.

Fot. archiwum Infofordon zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum Infofordon zdjęcie ilustracyjne

Około godziny 02.46 doszło do tragedii na rondzie Fordońskim. Ciężarowy MAN zderzył się z taksówką marki Opel. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę TIR-a było prawdopodobnie przyczyną tragicznego wypadku.  Zginęły trzy osoby w wieku 27, 35 i 52 lata.W tym rejonie są duże utrudnienia w ruchu.  Ciężarówka jeszcze ok.  godz, 9.00  blokowała  torowisko i jeden pas ruchu. Tramwaje z Fordonu dojeżdżają tylko do pętli Wyścigowa. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


Około godziny 02.46 doszło do tragedii na rondzie Fordońskim.  Ciężarowy MAN zderzył się z taksówką marki Opel. Taksówka jechała ul. Fordońską od centrum w kierunku Fordonu. Przejeżdżając przez rondo Fordońskie została staranowana i zmiażdżona przez samochód ciężarowy jadący od strony ronda Toruńskiego w kierunku na Gdańsk.Trzy osoby jadące taksówką poniosły śmierć na miejscu. To dwójka mężczyzn i kobieta w wieku 40-50 lat. Są duże zmiany w komunikacji miejskiej. Podczas zdarzenia uszkodzono też latarnię, która stanowi zagrożenie.

Linie tramwajowe nr 3, 5, 7 i 10 z Fordonu kursują do pętli Wyścigowa.

Linie tramwajowe nr 3, 5 i 10 z Ronda Jagiellonów kursują do zajezdni tramwajowej.

Linia tramwajowa nr 7 z Kapuścisk kursuje na Wilczak.

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa w relacji Rondo Fordońskie - pętla Wyścigowa

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny wypadku. Jego skutki usuwały dwa zastępy strażaków z JRG-1.