Sobota 26 maja 2018

 

39-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Fot.Policja Fot.Policja

39-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany działał w warunkach tzw. „recydywy” to może mu grozić większa kara.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


Policjanci otrzymali informację, że pijany kierowca jeździ samochodem po ulicy Glinki w Bydgoszczy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca Citroena próbował zgubić policjantów wjeżdżając pomiędzy garaże. Finalnie pościg zakończył się na terenie jego posesji

 -Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że ma 10-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, pod koniec ubiegłego roku zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem po pijanemu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, iż podejrzany działał w warunkach tzw. „recydywy” to może mu grozić większa kara - informuje  podkom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.