Piątek 26 maja 2017
Meritum
Miłosz Sałaciński

Miłosz Sałaciński

Około godz.18.30 na Rondzie Jagiellonów BMW zderzyło się ze Skodą. Brak osób poszkodowanych. Policja ustala winnego kolizji. Więcej wiadomości o godz. 21.00.

Zawieszony w prawach studenckich Lali H., Szwed afgańskiego pochodzenia, walczy o powrót na  CM. Sprawa o przywrócenie studenta może trafić do Komisji Dyscyplinarnej lub zakończyć się upomnieniem od rektora.

Dziś około godziny 11.40 strażacy z JRG-2 przeprowadzili nietypową akcję. Na I piętrze bloku przy ul. Wyzwolenia kot  zaklinował się pomiędzy szybą a futryną. Akcja zakończyła się sukcesem. Kotek wrócił do właścicielki.

Strażacy apelują. "Tak trzymajcie zwierzęta domowe aby nie była potrzebna nasza interwencja".

Ratownicy medyczni z Bydgoszczy  rozpoczęli ogólnopolską akcję protestacyjną.  W Pogotowiu Ratunkowym  wywieszono flagi i umieszczono informacyjne naklejki na ambulansach.  Ratownicy żadają podwyżek  w wysokości takiej , jak otrzymały pilęgniarki.

27 maja Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród zaprasza na kolejną edycję spaceru „Fordon i okolice, śladami tajemnic”. Zbiórka na parkingu przy Kościele Św. Marka w sobotę, 27 maja, o godzina 16.00. Czas wyprawy ok. 2-3 godziny.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku w Mariankach na drodze wojewódzkiej nr W560. Na skutek zderzenia dwóch samochodów zginął 83-letni mężczyzna. Kierujący samochodem Daewoo na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Uderzył w prawidłowo jadący z przeciwka VW Transporter którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego.

Około godz. 17.00 w okolicy Stryszka zapaliła się komora silnikowa Forda Mondeo. Ogień ugasił jeden zastęp strażaków ze Szkoły Podoficerskiej. Nikt nie odniósł obrażeń.

Na pytanie konkursowe "Jaki jest podstawowy składnik lodów naturalnych" odpowiedziało łącznie 456 osób. Prawidłową odpowiedź udzieliło 421 osób. Wylosowano 10 nazwisk. Osoby te zostały nagrodzone lodami GIGANT przez właścicieli lodziarni BEZA KRÓWKA.

Na placu zabaw znajdą się m. in. zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i huśtawka. Otwarcie obiektu nastąpi na początku lata. Koszt tej inwestycji wykonanej w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oszacowano na 447 tysięcy złotych.

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, zaprasza mieszkańców w sobotę, 27 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. do zwiedzania Ratusza.  Dla gości przygotowano moc atrakcji Wstęp  wolny.

Strona 1 z 144