Wtorek 25 lipca 2017
Miłosz Sałaciński

Miłosz Sałaciński

Funkcjonariusze zabezpieczyli  1.200 kg. tytoniu bez akcyzy o szacunkowej wartości ponad 1,2 mln. zł. Magazyny znajdowały się m. w Bydgoszczy i w Łodzi. Linie do cięcia i suszenia tytoniu znajdowały się na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego oraz mazowieckiego.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na autostradzie A1 w miejscowości Gajewo (pow. świecki). Kierowca ciężarówki   Scania, lat 29 zasnął za kierownicą.  Zjechał na szybki pas ruchu a następnie uderzył w bariery ochronne. Elementy pojazdu uszkodziły 8 aut jadących w przeciwnym kierunku. Nikt nie ucierpiał.

O prawie pół metra podniósł się poziom wody w Jeziorze Jezuickim. Linia brzegowa przesunęła się w niektórych miejscach o nawet kilka metrów.  Wszystko za sprawą tymczasowego progu spiętrzającego, który został wybudowany w kwietniu.

Około godz. 13.00 VW dachował na skrzyżowaniu  ulic: Fordońskiej i Kamiennej po zderzeniu z Mercedesem. Brak informacji o osobach poszkodowanych. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z WRD. Prawdopodobnie winowajcą był kierowca Volkswagena, który jechał zbyt szybko.

Jeśli przydarzy Ci się pech i będziesz uczestnikiem kolizji lub wypadku, zawsze możesz liczyć na Pomoc Drogową Sławomira Kulczynskiego. Przez całą dobę możesz wezwać lawetę pod nr 519 860 042

Po ul.Garbary błąkało się bez żadnej opieki 3-letnie dziecko. Policjanci zatrzymali 43-letnią nietrzeźwą, kompletnie pijaną matkę. Grozi jej teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 08.55 na ul. Jagiellońskiej zapalił się samochód Renault Kangoo. Ogień gasił jeden zastęp strażaków z JRG-1 pożarnej. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Utrudnienia w ruchu na ul. Jagiellońskiej.

W dniach od 24 lipca do 21 sierpnia mieszkańcy ulic, których nazwy mają zostać zmienione mogą wypowiedzieć się podczas konsultacji społecznych. Konsultacje będą miały zasięg lokalny. Swoimi uwagami będą mogli podzielić się wyłącznie osoby, które mieszkają lub prowadzą swoją działalność przy ul. Teodora Duracza, Oskara Langego, Stanisława Lehmana, Zygmunta Berlinga i Armii Ludowej.

Ulice Zamczysko i Pod Skarpą codziennie pokonywało tysiące kierowców. Trasa była bardzo niebezpieczna. Remont ulicy rozpoczął się od wycinki drzew.  Potrwa do połowy września.

W sobotę  policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach  podczas patrolu łodzią jeziora Jezuickiego w Pieckach zauważyli osoby przemieszczające się po lesie na quadach. Kierowcy  posiadali uprawnienia do ich prowadzenia.  Nie mieli  jednak  zgody właściciela  lasu.  Zostali ukarani mandatami karnymi.

Strona 1 z 177