Niedziela 24 czerwca 2018

 

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza 11 listopada na uroczystości z okazji 98 rocznicy odzyskania Niepodległości.

 Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza 11 listopada na Rynek w Starym Fordonie.  Odbędą się tu  uroczystości z okazji 98 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


Po mszy św. o godz.9.30 w kościele p.w. Św. Mikołaja i powitaniu przybyłych gości, zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Poległych. Uroczystą wartę będą pełnić: żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze z Zakładu Karnego, harcerze z drużyn Niezłomni i Burza, strażacy OSP "FORDON" oraz członkowie grupy rekonstrukcyjnej "POLAND".

 

Około godz. 11. rozpocznie się wspólnie śpiewanie pieśni polskich. Zostanie również przeprowadzona Patriotyczna Gra Uliczna dla dzieci i młodzieży.   Zorganizuje ją Fundacja Dum Spiro Stero. W Cafe Rynek odbędą się warsztaty tworzenia biało-czerwonych kotylionów. W święcie wezmą udział dzieci z Szkoły Podstawowej nr 4 oraz z Zespołu Szkół nr.20. Ponadto wsparcia udzielą nam Klub Mam Marzenie 50+, Szkoła Mundurowa BZDZ i Rada Osiedla Stary Fordon.

Organizatorzy zapraszają serdecznie do wspólnego uczczenia rocznicy odzyskania wolnego państwa polskiego i praw obywatelskich.