Środa 29 marca 2017
Meritum
Miłosz Sałaciński

Miłosz Sałaciński

Strażnicy Miejscy rozpoczęli wiosenne patrolowanie Fordonu. Do trudnodostępnych miejsc dotrą na rowerach.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy zaprasza Rodziców zainteresowanych utworzeniem klasy pierwszej w Zespole Szkół nr 35 przy ul. Gawędy.  Spotkanie  odbędzie się 4. kwietnia o godz. 18.00 w Klubie Gimnazjalisty w Zespole Szkół nr 35.

Dzisiaj działacze partii RAZEM złożyli petycję w tej sprawie do Rady Miasta. Zdaniem Adama Hoffmanna tańsze bilety skłonią bydgoszczan do częstszego korzystania z autobusów i tramwajów. Obniży to koszty życia i poprawi kondycję środowiska naturalnego.

Jak podaje portal wp.mony  krótce będziemy mieć dowód osobisty w komórce. E-dowody będą mogli już w maju tego roku przetestować mieszkańcy Łodzi i Ełku. Później już każdy będzie mógł mieć dowód w komórce. W lipcu będą one wydawane dla reszty miast.

Policjanci z WRD skontrolowali wczoraj blisko 900 kierujących w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”. Zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców kórzy prowadzili pod wpływem alkoholu .Obaj stracili już prawo jazdy.

Na terenie Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego zorganizowana została po raz kolejny akcja honorowego krwiodawstwa „Wampiriada”. Studenci postanowili zebrać przy tej okazji jak najwięcej czekolad, które później wyślą do domów dziecka. Fot archiwalne

Policjanci poszukują właściciela pieniędzy który pozostawił je w bankomacie przy ul. Sułkowskiego. Nieznana osoba w grudniu 2016 roku wypłaciła pieniądze z bankomatu EURONET ale zapomniała wyjąc je z podajnika.

W jednym ze znanych lokali przy ul. Magdzińskiego sprzedawano alkohol bez zezwolenia. Właścicielowi grozi wysoka grzywna.

Policyjni "wodniacy" wspólnie ze strażakami gasili wczoraj pożar traw nad Wisłą koło wsi Reptówka. "Wodniacy" przy użyciu łodzi motorowej pomogli  strażakom w przedostaniu się na teren objęty pożarem. Strażacy nie mogli dotrzeć w to miejsce ze względu na ukształtowanie terenu.

Kryminalni z komisariatu w Fordonie ustalili dwóch młodych ludzi podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Młodszym. 15-latkiem,  zajmie się sąd rodzinny. Starszy,18-latek, jest już w areszcie śledczym.

Strona 1 z 108