Aktualności

Gotowi na przyjście zimy

Sprzęt odśnieżający firmy „Remondis” jest w pełnej gotowości i oczekuje na nadejście zimy.

Na szczęście do naszego regionu nie dotarły jeszcze opady śniegu. Służby miejskie są w pełnej gotowości . Wszystko wskazuje na to, że zima nie powinna nas tym razem zaskoczyć. Do standardu zimowego utrzymania w pierwszej kolejności zalicza się: jezdnie, place publiczne, główne ciągi piesze. Odśnieżaniu podegają  schody stanowiące główne ciągi piesze, torowiska i zwrotnice tramwajowe oraz pętle tramwajowe i autobusowe, przystanki tramwajowe i autobusowe, chodniki leżące przy głównych ciągach ulic.

Na wniosek bydgoskich środowisk rowerowych pierwszy raz ponad 18,7 tysięcy metrów kwadratowych tras dla cyklistów będzie systematycznie odśnieżane i sypane.  Wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania można zgłaszać do ZDMiKP telefonicznie 52-582-27-14 

Miasto Bydgoszcz zakontraktowało na akcję „Zima” 6 solarek i 5 samochodów wyposażonych w pługi. Zgromadziliśmy również ponad 6 tys. ton soli. W mieście , w tym również w Fordonie , solarki będą  pracowały zgodnie z umową zawartą z ZDMiKP. Będziemy patrolować 24 godziny na dobę na wyznaczonych głównych ulicach. Dotyczy to w szczególności tras komunikacji miejskiej– informuje dyrektor administracyjny, prokurent Bożena Pawlak.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker