Aktualności

Fordoniaków zapraszamy do Myślęcinka

W niedzielę 9 listopada o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie pawilonu Akwarium Terrarium. W dzień otwarcia obiekt czynne będzie w godzinach 12:00-19:00. Przez cały dzień wejście do ZOO i Akwarium Terrarium będzie darmowe.

Częścią pawilonu hodowlanego jest płazo-gadzi skrawek świata. Składają się na niego terraria dla gadów środowisk pustynnych .Dużą atrakcją z pewnością będzie się cieszyło terrarium z krokodylem kubańskim oraz z waranem białogardłym. Elementem Akwarium Terrarium są również ekspozycje gryzoni i ssaków owadożernych.

Jednak najbardziej spektakularną częścią pawilonu będzie bez wątpienia Motylarnia z wolno żyjącymi motylami egzotycznymi Pawilon akwarium i terrarium jest unikatowym w skali kraju miejscem. Zebrano w nim jednocześnie rodzimą i egzotyczną faunę. O jego niepowtarzalności świadczy przede wszystkim Wisłarium. Jest to ekspozycja krajowych ryb, gadów i płazów. Składają się na nie cztery panoramiczne akwaria dla ryb i jedno akwarium w postaci strugi. Każde z nich prezentuje odmienne środowiska wodne.Oprócz tego w pawilonie znajdziecie Państwo pięć terrariów dla gadów krajowych i terraria dla polskich płazów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker