Aktualności

Wielki niewypał ZDMiKP z buspasem na Fordońskiej

W godzinach południowych  1 listopada policja w trybie pilnym zmieniła organizację ruchu na ul. Fordońskiej. Zlikwidowano wydzielony pas w kierunku Fordonu i przywrócono dwa pasy ruchu w kierunku centrum. Wyznaczenie buspasa dla autobusów komunikacji miejskiej było pomysłem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Miało być lepiej a wyszło jak zwykle. Nie wypalił eksperyment z buspasem na ul. Fordońskiej w kierunku Torunia.Nikt z niego nie korzystał.

Gigantyczne korki były prawdopodobnie wynikiem niezbyt czytelnego oznakowania. Zapchane autobusy stałyna Fordońskiej razem z setkami prywatnych samochodów. Pasażerowie czekający na przystankach psioczyli na takie usprawnienia. Nieliczni policjanci nie mogli poradzić sobie z zapewnieniem płynności ruchu na odcinku od Wiaduktów Warszawskich do Wiślanej – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Janusz Kulawik w Przylesia.

Policjanci na bieżąco podejmowali decyzje o ruchu na Fordońskiej. W godzinach południowych przywrócono ruchu na drugim pasie tej arterii w kierunku centrum. Bus pas był po prostu pusty – zaznacza Monika Chlebicz. 

– Rozłodowało to kilkukilometrowy korek który sięgał od mostu na Wiśle aż do Wiaduktów Warszawskich – dodaje  Monika Chlebicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker