Aktualności

Prezes Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z tytułem Lidera Spółdzielczości Polskiej

Krajowa Rada Spółdzielcza co roku przyznaje tytuł Lidera Spółdzielczości Polskiej. W 2024 roku dostał go Zbigniew Sokół, prezes FSM.

Zbigniew Sokół, prezes FSM, z tytułem Lidera Spółdzielczości Polskiej. Wyróżnienie przyznawane jest za działalność w zakresie spółdzielczości, wspieranie rozwoju spółdzielczej formy gospodarowania, angażowanie się w inicjatywy mające na celu wzmocnienie ruchu spółdzielczego.

Tytuł Lidera przyznaje Kapituła Nagród, a mogą ubiegać się o niego m.in. politycy, działacze społeczni, przedstawiciele biznesu czy właśnie spółdzielni mieszkaniowych. Kandydatów do nagrody zgłaszają np. zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, szefostwa krajowych oraz lokalnych związków rewizyjnych spółdzielców, inne organizacje spółdzielcze oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Wręczanie statuetek odbywa się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. To święto przypada natomiast 1 lipca.

Wcześniej nagroda nosiła inną nazwę, był to Oskar Spółdzielczości Polskiej. Z naszego terenu został nim wyróżniony Marek Magdziarz, wieloletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani z siedzibą na bydgoskich Wyżynach.

Informacja o wręczeniu w bieżącym roku statuetki Lidera Spółdzielczości Polskiej Zbigniewowi Sokołowi dopiero co została opublikowana, a już niektórzy krytykują decyzję kapituły. – To chyba za systematycznie podwyższane nam czynsze nagrodzono fordońskiego pana prezesa – ironizują wybrani lokatorzy zasobów FSM.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker