Aktualności

Kierunek lekarsko-dentystyczny na Collegium Medicum. Ruszy w październiku 2024 roku?

Rozpoczęły się nabory na studia. W Bydgoszczy ma zostać uruchomiony kierunek lekarsko-dentystyczny. Co z nim będzie?

W lutym 2024 roku pojawiła się informacja, że na Collegium Medicum w Bydgoszczy powstanie nowy kierunek, mianowicie lekarsko-dentystyczny. Władze uczelni chciały prowadzić go od października bieżącego roku. Przygotowania do uruchomienia nowości się rozpoczęły. Miasto Bydgoszcz, decyzją radnych, postanowiło przekazać budynek przy ul. Przemysłowej 34 na potrzeby przyszłych dentystów. Wcześniej, do 2014r., korzystali z niego studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Później były próby sprzedaży obiektu, lecz nie znalazł się chętny inwestor. Gdy na początku 2024r. ukazała się zapowiedź o zainaugurowaniu studiów stomatologicznych w Bydgoszczy, mówiono, że budynek na Przemysłowej już od tegorocznej jesieni będzie mógł przyjąć studentów, natomiast ostatnie brygady remontowo-budowlane wyjdą stąd w 2026 roku.

Właśnie rozpoczęły się rekrutacje do szkół wyższych w całej Polsce. Kandydaci na studia, chcący studiować stomatologię w Bydgoszczy od października 2024r., muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Zapowiadany kierunek jeszcze nie został oficjalnie uruchomiony. Na portalu Collegium Medicum w zakładce „Rekrutacja” przy informacji o kierunku lekarsko-dentystycznym widnieje wiadomość „Kierunek planowany do uruchomienia”.

Wczoraj z kolei (26 czerwca 2024r.) nadeszła wiadomość odnośnie kierunku lekarskiego – to na Politechnice Bydgoskiej. Ministrowie nauki i zdrowia przekazali, iż nasza politechnika, która zamierza rozpocząć kształcenie na kierunku lekarskim w nowym roku akademickim 2024/2025, ma zostać ujęta w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia w sprawie limitów przyjęć na studia na kierunku lekarskim.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker