Utrudnienia za Mostem Fordońskim w Strzyżawie na drodze krajowej nr 80. Będą objazdy
Uwaga, kierowcy, jadący przez Most Fordoński w stronę Torunia. Trasa na kilka dni zostanie zamknięta. Będą objazdy.
Kierowcy, jadący ze strony Starego Fordonu przez most nad Wisłą i dalej w kierunku Torunia (oraz odwrotnie), wkrótce będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Zbliża się bowiem remont przejazdu kolejowego w podbydgoskiej Strzyżawie (w gminie Dąbrowa Chełmińska).
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała komunikat: – W związku z koniecznością naprawy, będącego pod zarządem PKP PLK, przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi krajowej 80 w Strzyżawie, nastąpi zamknięcie przejazdu dla ruchu pojazdów w dniach 12-18 czerwca 2024 r. Przejazd ma zostać zamknięty 12 czerwca o godz. 6:00, a całość prac ma potrwać maksymalnie do północy ostatniego dnia robót, po czym ruch zostanie niezwłocznie przywrócony.
Objazd na czas remontu przejazdu zostanie poprowadzony drogami wojewódzkimi nr: 551, 553 i 546. Kierowcy pojadą zatem zmienioną trasą przez miejscowości: Zławieś Wielka, Rzęczkowo, Łubianka, Wybcz, Unisław, Dąbrowa Chełmińska i Strzyżawa.





Komentarze