Aktualności

Mieszkania BTBS – wynajem, ale jak na swoim. Komunikat dla obecnych i przyszłych lokatorów

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podało ważną informację, dotyczącą swoich obecnych oraz przyszłych najemców.

BTBS wybudowało w Bydgoszczy już 1372 mieszkania. One przede wszystkim zlokalizowane są w blokach na terenie Nowego Fordonu. Ten rodzaj mieszkań cieszy się popularnością wśród osób i rodzin o przeciętnych stałych dochodach, tzn. takich, które są w stanie płacić czynsz i pokrywać inne rachunki, związane z utrzymaniem mieszkania, ale nie stać ich na zakup mieszkania na wolnym rynku. W BTBS, czyli tak, jak w prawie każdym towarzystwie budownictwa społecznego w Polsce, przyszli najemcy muszą wpłacić partycypację. Ta wynosi około 30 procent wartości wykończonego pod klucz mieszkania. Jeśli zainteresowani to zrobią i doczekają się mieszkania z zasobów BTBS, to mogą do niego się wprowadzić i mieszkać w nim bezterminowo, jak na swoim.

Nie jest tajemnicą, że na listach oczekujących na lokum od Towarzystwa widać około 4000 nazwisk. To osoby, które wcześniej zapisały się jako chętne na mieszkanie. 27 maja 2024r. BTBS opublikowało komunikat, kierowany do swoich przyszłych i obecnych najemców. „BTBS zawiadamia wszystkie osoby zainteresowane wynajęciem mieszkania z zasobów BTBS o czasowym, z dniem 1 czerwca 2024 roku, wstrzymaniu zapisów na listę osób zainteresowanych najmem”. Firma jednocześnie zapowiada sprawdzanie danych osób ujętych na liście zainteresowanych najmem.

„Celem czasowego wstrzymania zapisów na listę i weryfikacji danych jest ustalenie aktualnych potrzeb mieszkaniowych osób ujętych na liście oraz aktualizacja danych tych osób wobec zamiaru wprowadzenia nowych narzędzi i zasad zarządzania listą” – wskazuje dalej Bydgoskie TBS. Chodzi m.in. o to, aby wykreślić z niej ludzi, którzy dawno temu na nią się zapisali, lecz już nie planują wprowadzać się do bloku BTBS, ale nie powiadomili o tym Towarzystwa.

Weryfikacja najemców zacznie się 1 lipca i ma potrwać do końca października br. „Aktualizacji listy należy dokonać osobiście w biurze BTBS lub telefonicznie (52 320 14 10 albo 52 320 14 19). Kto tej weryfikacji nie dokona w wyznaczonym terminie, ten zostanie skreślony z listy osób zainteresowanych najmem mieszkania z zasobów BTBS”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker