Aktualności

Smart Outlet Center przy ul. Fordońskiej – miało być największe centrum handlowe, a jest klapa

Centrum wyprzedażowe Smart Outlet Center nadal tylko stoi. Nietypowa galeria handlowa zaraz obchodziłaby 6. urodziny.

Największe centrum wyprzedażowe w województwie kujawsko-pomorskim – tak zapowiadano otwarcie Smart Outlet Center przy ul. Fordońskiej 268 (niedaleko Black Red White oraz Ikei). Infrastrukturę posiadało godną pozazdroszczenia. Obiekt liczył ponad 15 000 metrów kwadratowych powierzchni, docelowo miało funkcjonować w nim 100 lokali handlowo-usługowych plus gastronomiczne, natomiast parking był przygotowany na 700 samochodów.

Centrum oficjalnie zaczęło działać 26 maja 2018r., więc w bieżącym roku niestandardowa galeria handlowa w pobliżu Fordonu obchodziłaby 6. lecie istnienia. Świętować nie będzie, ponieważ od dawna nie działa.

Czytelniczka z Przylesia wspomina: – Pierwsze informacje o tym, że biznes w tym miejscu okaże się klapą, pojawiły się jakoś niespełna 1,5 roku po hucznym otwarciu. Jeszcze w niedzielę handlową przed świętami Bożego Narodzenia 2022r. Smart Outlet Center było otwarte. Pojedyncze sklepy były wówczas czynne, a klientów, pomimo tego, że był dzień wolny od pracy, przybyło bardzo mało. Na początku 2023r. W centrum handlowym zrobiło się cicho i ciemno już na stałe. Przez ostatni ponad rok niemal nic się nie zmieniło. Jedynie banery, które widać na elewacji budynku, coraz bardziej niszczeją.

Kobieta wskazuje, że outlet nie zdał egzaminu. – Ceny były nie-outletowe – tak to określa. – Faktycznych wyprzedaży i zakupów po taniości było niewiele. Zdarzało się natomiast, że rzeczy, które w innych sklepach i w innych lokalizacjach można było kupić w standardowej cenie, w outlecie były droższe. Chyba to zraziło klientów. Przyjechali do outletu raz i drugi. Zorientowali się, że przecen nie ma. Ta informacja rozeszła się błyskawicznie pocztą pantoflową. Klienci prawie masowo zaczęli rezygnować z zakupów pod tym adresem.

Nie wiadomo, co dalej stanie się z budynkiem. Mieszkańcy Fordonu mają kilka propozycji. Wśród nich wymienia się halę targową, restaurację z dyskoteką, nawet kompleks przychodni.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker