Aktualności

Strajk rolników. We wtorek, 20 lutego, bez wjazdu do Fordonu od strony Torunia i Osielska?

Łącznie nawet 300 ciągników może się ustawić na drogach dojazdowych do Bydgoszczy od strony Fordonu.

20 lutego 2024r. rolnicy z całej Polski znowu wyjadą traktorami na ulice. Tym razem planują spotkać się m.in. na drogach dojazdowych do głównych miast. Utrudniony albo nawet niemożliwy będzie m.in. dojazd do centrum Bydgoszczy od strony Fordonu.

Mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska, za Mostem Fordońskim nad Wisłą, mogą nie dojechać do Bydgoszczy już od wczesnego poranka. Przed godz. 6:00 traktory zaczną zjeżdżać na skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 551 (prowadzącej od Dąbrowy Chełmińskiej w kierunku Strzyżawy, a Strzyżawa jest zlokalizowana po drugiej stronie mostu w Fordonie) z drogami prowadzącymi do Czarża i Wałdowa Królewskiego. Gospodarze mają zamiar blokować drogę nawet do północy z wtorku na środę (20/21 lutego). DW551 prowadzi do drogi krajowej nr 80. DK80 to z kolei ta, która łączy Toruń z Fordonem. Także będzie nieprzejezdna 20 lutego. Zablokowane będzie mniej więcej od około godz. 6:00 skrzyżowanie DK 80 z ul. Handlową w Złejwsi Wielkiej w powiecie toruńskim.

W gminie Osielsko strajkujący zaparkują swoje maszyny rolnicze na rondzie św. Huberta, to zjazd z drogi ekspresowej S5 w kierunku Bydgoszczy. Zaczną zjeżdżać się nieco później, bo przed godz. 9:00. Tak samo niewykluczone, że strajk potrwa do północy.

Nieoficjalnie mówi się, że we wtorek łącznie nawet 300 ciągników może ustawić się na drogach dojazdowych do Bydgoszczy od strony Fordonu.

Komentarze

Powiązane artykuły

2 Komentarzy

  1. I jak zwykły szary człowieczek, który nic im nie zawinił ma dojechać do pracy, żeby samemu mieć za co kupić jedzenie i nie zostać zwolnionym?

  2. Wolisz jeść gorsze jakościowo produkty zza granicy i płacić za ich transport czy produkty lepsze jakościowo i tańsze bo nie ma takich kosztów transportu? Smakuje pszenica z Ukrainy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker