Aktualności

Bezpłatne badania mammograficzne w Fordonie. Już w najbliższy czwartek, 27 lipca 2023

Zaproszenie dla pań w wieku 50-69 lat. Darmowe badania w kierunku rozpoznania raka piersi.

Mammobus z Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaparkuje tym razem w Fordonie. To już w nadchodzący czwartek, 27 lipca. W godz. 9:00-16:30 będzie czekał na panie na placu przy parafii pw. św. Mateusza na osiedlu Szybowników. Bezpłatne badania mammograficzne (finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia) mogą wykonać kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Właśnie w tym wieku choruje ich najwięcej. Mammografię powinno powtarzać się raz na 2 lata.

Przypominamy: mammografia wykrywa zmiany bezobjawowe, nawet te o wielkości 3 milimetrów. Badanie jest bezbolesne, a przeprowadza się je w kierunku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości pod kątem raka piersi. Jedynie dzięki profilaktyce można wykryć nowotwór piersi. Im wcześniejsze jego stadium, tym większa szansa na wyleczenie pacjentki. Ministerstwo Zdrowia alarmuje: – W Polsce rak piersi dotyka 19 tysięcy kobiet. Codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera.

Wyniki badania, przeprowadzonego w Fordonie, zostaną wysłane tradycyjną pocztą na adres domowy każdej pacjentki. W razie złych wyników, diagnostyka oraz leczenie będą już prowadzone w Centrum Onkologii.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker