Aktualności

Przedszkole Publiczne nr 1 w Fordonie ma patrona. To Janusz Korczak

Przedszkole "jedynka" w Fordonie już z oficjalnym patronem. "Dzieci mają patrona o najpiękniejszym sercu"

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil” – mawiał Janusz Korczak, jeden z najwybitniejszych w w polskiej historii pedagogów i lekarz.

Tenże pedagog zapisał się w dziejach kraju. Był inicjatorem utworzenia Domu Sierot dla dzieci żydowskich w Warszawie. Został zamordowany w obozie zagłady w Treblince podczas II wojny światowej. Zginął wraz z około 200 dziećmi oraz pozostałymi wychowawcami z sierocińca.

Od czwartku, 20.04.2023, Janusz Korczak jest patronem Przedszkola nr 1 przy ul. Bora-Komorowskiego. Uroczystość z udziałem przedszkolaków, kadry (przed)szkolnej, urzędników i polityków, odbyła się w auli tutejszej szkoły, czyli SP „dziewiątki”.

Po uroczystości było słychać komentarze gości. Jeden z nich: – Słuszny wybór. Janusz Korczak nie tylko był, ale nadal jest wzorcem dla dzieci i dla dorosłych. Dzieci mają patrona o najpiękniejszym sercu”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker