Aktualności

Budynek po Telekomunikacji Polskiej w Fordonie. Wiemy, co ma się z nim stać

Telekomunikacja Polska w Fordonie, czyli budynek z historią. Ta historia niedługo będzie miała nowe oblicze.

Gmach, należący do Telekomunikacji Polskiej, przy ul. Tałdykina, tam, gdzie łączą się osiedle Szybowników z Bohaterów, był jednym z tych w Fordonie, przed którym ustawiały się kolejki. To było jednak ćwierć wieku temu. Przychodzili klienci, chcący opłacić abonament za telefon. Było ich tak wielu, że ludzie w kolejce do kasy stali aż na zewnątrz.

Budynek TP SA od lat jest nieczynny. Słychać było różne propozycje odnośnie jego przyszłości. Mieszkańcy Fordonu mówili m.in. o międzyosiedlowym domu kultury, o galerii handlowej i o biurowcu. Żadna plotka się nie potwierdziła. Orange (dawniej Telekomunikacja Polska SA) wystawiła na sprzedaż budynek przy ul. Jordana-Rozwadowskiego (w 2017 roku ul. Tałdykina zmieniła nazwę właśnie na tę).

Orange informuje: – Nieruchomość obejmuje działkę o powierzchni 6377 metrów kwadratowych. Na niej mieści się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 3040,64 m kw. Murowany obiekt posiada trzy kondygnacje (dwie naziemne i piwnicę). W środku znajdują się pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, open space, pomieszczenia socjalne i techniczne z urządzeniami telekomunikacyjnymi. Możliwa jest przebudowa i nadbudowa budynku. Nieruchomość jest częściowo ogrodzona, z dziedzińcem i placem na miejsca postojowe. Do dyspozycji jest również parking zewnętrzny przy budynku.

To nie jest pierwsze podejście Orange do zbycia nieruchomości. Już w 2022 roku planowała ona sprzedać gmach po „tepsie”. Wtedy kupujący miał zapłacić 6,5 mln zł za działkę z budynkiem. Cena w ciągu ostatnich miesięcy się zmieniła. Orange informuje, że to cena promocyjna netto, wynosząca 2 mln zł, natomiast oferta w tej cenie jest dostępna do końca marca 2023.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker