Aktualności

Służba Więzienna rekrutuje

Droga wstąpienia w szeregi Służby Więziennej rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To m.in. testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich i uzyskanie informacji o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego.

Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i składa ślubowanie. Wtedy adept jest gotowy, by rozpocząć trwający trzy tygodnie kurs przygotowawczy w jednym z Ośrodków Szkolenia Służby Więziennej.

Zawód więziennika to praca ciekawa, ale i wymagająca poświęceń. To również praca, dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji.

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy prowadzi aktualnie nabór do służby w Służbie Więziennej w 9 jednostkach penitencjarnych. Są to areszty śledcze i zakłady karne zlokalizowane w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim. Rekrutacja obejmuje m.in. stanowiska strażników działu ochrony, wychowawców, psychologów, pracowników służby zdrowia.

Proces rekrutacyjny do jednostek penitencjarnych podległych OISW w Bydgoszczy prowadzony jest przez cały rok w zależności od potrzeb kadrowych.

Zainteresowani służbą w Służbie Więziennej niezbędne informacje oraz wzory dokumentów aplikacyjnych znajdą na stronie internetowej formacji (www.sw.gov.pl) w zakładce Rekrutacja oraz na stronie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy, gdzie zamieszczone są ogłoszenia o naborze do służby w jednostkach okręgu bydgoskiego (https://sw.gov.pl/praca-oferty/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-w-bydgoszczy).

Dokumenty aplikacyjne można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty do działu kadr konkretnej jednostki penitencjarnej lub bezpośrednio do Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy mieszczącego się przy ulicy Wały Jagiellońskie 4 w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker