Aktualności

Będą nowe kamery w Fordonie

Wszystkie prace przy instalacji fordońskich  kamer zakończą się do połowy listopada. Zainstalowanych zostanie 7 kamer obrotowych oraz 12 stałopozycyjnych.

Najwięcej kamer zainstalowanych ma być w Starym Fordonie. Ostateczne miejsca lokalizacji to Rynek,1 obrotowa + 2 stałopozycyjne, ul.  Bydgoska 1 obrotowa,  ul. Wyzwolenia prostopadle do Pielęgniarskiej, 3 stałopozycyjne, Pielęgniarska prostopadle do Kapeluszników 1 stałopozycyjna , Pielęgniarska 17 przy kiosku, stałopozycyjne , plac zabaw Pielęgniarska-Kryształowa,2 stałopozycyjne.

W celu zwiększenia poziomu oświetlenia, dla każdej kamery stałopozycyjnej zainstalowane zostaną doświetlacze na podczerwień o zasięgu co najmniej 100 metrów Konieczne będzie przy takiej rozbudowie doposażenie centrum dozoru w dodatkowe stanowisko operatorskie. Obraz z kamer będzie także archiwizowany na macierzach, które Wykonawca dostarczy w ramach zadania. 

Wartość całego projektu wynosi 547 350 zł. W celu zwiększenia poziomu oświetlenia, dla każdej kamery stałopozycyjnej zainstalowane zostaną doświetlacze na podczerwień o zasięgu co najmniej 100 metrów. W związku z intensywnym rozwojem systemu wizyjnego trwają także prace nad projektem adaptacji budynku przy ul. Baczyńskiego na studio monitoringu Oprócz tego do tej siedziby przeniesie Straż Miejska i archiwum miasta. Bez tej inwestycji obraz z wielu kamer mógłby być jedynie zapisywany na dyskach. Docelowo na terenie miasta ma funkcjonować około 250 kamer.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker