Aktualności

Będą nowe kamery w Fordonie

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wszystkie prace przy instalacji fordońskich  kamer zakończą się do połowy listopada. Zainstalowanych zostanie 7 kamer obrotowych oraz 12 stałopozycyjnych.

Najwięcej kamer zainstalowanych ma być w Starym Fordonie. Ostateczne miejsca lokalizacji to Rynek,1 obrotowa + 2 stałopozycyjne, ul.  Bydgoska 1 obrotowa,  ul. Wyzwolenia prostopadle do Pielęgniarskiej, 3 stałopozycyjne, Pielęgniarska prostopadle do Kapeluszników 1 stałopozycyjna , Pielęgniarska 17 przy kiosku, stałopozycyjne , plac zabaw Pielęgniarska-Kryształowa,2 stałopozycyjne.

W celu zwiększenia poziomu oświetlenia, dla każdej kamery stałopozycyjnej zainstalowane zostaną doświetlacze na podczerwień o zasięgu co najmniej 100 metrów Konieczne będzie przy takiej rozbudowie doposażenie centrum dozoru w dodatkowe stanowisko operatorskie. Obraz z kamer będzie także archiwizowany na macierzach, które Wykonawca dostarczy w ramach zadania. 

Wartość całego projektu wynosi 547 350 zł. W celu zwiększenia poziomu oświetlenia, dla każdej kamery stałopozycyjnej zainstalowane zostaną doświetlacze na podczerwień o zasięgu co najmniej 100 metrów. W związku z intensywnym rozwojem systemu wizyjnego trwają także prace nad projektem adaptacji budynku przy ul. Baczyńskiego na studio monitoringu Oprócz tego do tej siedziby przeniesie Straż Miejska i archiwum miasta. Bez tej inwestycji obraz z wielu kamer mógłby być jedynie zapisywany na dyskach. Docelowo na terenie miasta ma funkcjonować około 250 kamer.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker