Aktualności

Park Fordońskiej Wiewiórki. Ławki są w nim mile widziane

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Fordoniacy długo prosili, aby na niezagospodarowanym terenie za Galerią Fordon miasto utworzyło tzw. park dzielnicowy. Nie doczekali się. Teraz proszą więc chociaż o ławeczki w lasku między kościołem pw. Św. Mateusza i Carrefourem przy ul. Skarżyńskiego na osiedlu Szybowników.
Jak długo istnieje Galeria Fordon, tak długo plac za nią (w stronę osiedla Tatrzańskiego, naprzeciw bazaru) pozostaje niezagospodarowany: piach i zielsko, no i nieoficjalny parking dla zmotoryzowanych klientów galerii handlowej, marketów oraz targowiska.
Mieszkańcy Fordonu niejednokrotnie mówili, aby na tym obszarze powstał park albo minilasek z ławkami i stylowymi lampami, ze ścieżkami dla spacerowiczów i osobnymi dla rowerzystów. Na marzeniach stanęło. Mieszkańcy okolicy traktują więc lasek pomiędzy parafią, a Carrefourem jak pewnego rodzaju miejsce wypoczynku. Tyle, że nie ma nawet tam gdzie usiąść. Rada Osiedla Nowy Fordon postanowiła zainterweniować u prezydenta miasta, Rafała Bruskiego. W lasku miałyby pojawić się i ławki, i kosze na śmieci.
„O wykonanie powyższego zwracają się mieszkańcy Fordonu, dla których ten obszar leśny, zwany też Parkiem Fordońskiej Wiewiórki, jest szczególnie bliski” – napisał w prośbie do prezydenta Bruskiego Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon.
Te wiewiórki są lokatorkami lasku. Fordoniacy nadali im nawet imiona. Jest więc m.in. Wiewiórka Hania, Basia i Łasuch.

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker