Aktualności

Park Fordońskiej Wiewiórki. Ławki są w nim mile widziane

Fordoniacy długo prosili, aby na niezagospodarowanym terenie za Galerią Fordon miasto utworzyło tzw. park dzielnicowy. Nie doczekali się. Teraz proszą więc chociaż o ławeczki w lasku między kościołem pw. Św. Mateusza i Carrefourem przy ul. Skarżyńskiego na osiedlu Szybowników.
Jak długo istnieje Galeria Fordon, tak długo plac za nią (w stronę osiedla Tatrzańskiego, naprzeciw bazaru) pozostaje niezagospodarowany: piach i zielsko, no i nieoficjalny parking dla zmotoryzowanych klientów galerii handlowej, marketów oraz targowiska.
Mieszkańcy Fordonu niejednokrotnie mówili, aby na tym obszarze powstał park albo minilasek z ławkami i stylowymi lampami, ze ścieżkami dla spacerowiczów i osobnymi dla rowerzystów. Na marzeniach stanęło. Mieszkańcy okolicy traktują więc lasek pomiędzy parafią, a Carrefourem jak pewnego rodzaju miejsce wypoczynku. Tyle, że nie ma nawet tam gdzie usiąść. Rada Osiedla Nowy Fordon postanowiła zainterweniować u prezydenta miasta, Rafała Bruskiego. W lasku miałyby pojawić się i ławki, i kosze na śmieci.
„O wykonanie powyższego zwracają się mieszkańcy Fordonu, dla których ten obszar leśny, zwany też Parkiem Fordońskiej Wiewiórki, jest szczególnie bliski” – napisał w prośbie do prezydenta Bruskiego Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon.
Te wiewiórki są lokatorkami lasku. Fordoniacy nadali im nawet imiona. Jest więc m.in. Wiewiórka Hania, Basia i Łasuch.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker